GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 8573315
*
nr 857 3315
Fat
8 st, Keramik
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2013
kl 18:30:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 21:22:05
1
250 kr
1/11 22:13:51
2
150 kr
3/11 11:18:07
3
250 kr
3/11 11:18:32
3
300 kr
3/11 22:26:53
4
Vinnande bud
4/11 18:25:42
5
450 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
4161 Färglitografier
2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Oramade lösa..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:41
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:17
*
Fat
nr 857 3315
Fat
8 st, Keramik
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 21:22:05 | 1 | 250 kr |
1/11 22:13:51 | 2 | 150 kr |
3/11 11:18:07 | 3 | 250 kr |
3/11 11:18:32 | 3 | 300 kr |
3/11 22:26:53 | 4 | Vinnande bud |
4/11 18:25:42 | 5 | 450 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
4161 Färglitografier
2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Oramade lösa..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:41 -
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:17